Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Rigistabil Panel

 

Drevodomy

Moderné konštrukcie a stavby na báze dreva majú radu predností. Tieto stavby sú ľahšie, suchá metóda výstavby odľahčuje životnému prostrediu, konštrukcia domu nezaťažuje natoľko podlažie a preto nemusia mať také masívne základy oproti murovanej stavbe.

Drevodomy si získavajú čím ďalej, tým väčšiu obľubu. V porovnaní s tehlovými stavbami je drevodom lacnejší, rýchlejšie skonštruovaný a oveľa úspornejší vrámci energetickej spotreby. Materiálu je dostatok a jeho cena príliš nestúpa.

Keďže sa jedná o suchú výstavbu, majiteľ sa môže hneď po dokončení stavby nasťahovať. S tohto hľadiska prináška drevostavba aj iné finančné výhody – rýchly predaj pôvodného bytu, menej platieb nájomného, úrokov z hypoték a podobne.

Nízka energetická spotreba

Nízkoenergetický dom je stavba, ktorá je skonštruovaná tak, aby sa pri nej dosiahli čo najnižšie náklady za energetickú prevádzku. Nejde však len o hrubú stavbu a použité príslušné materiály, ale aj o ďalšie prvky a technológie, ktoré zvyšujú využiteľnosť stavby na maximum. Oproti bežnej stavbe ide priemerne až o 75 % menšiu spotrebu.

Rodinný dom s ročnou spotrebou tepla na vykurovanie nižšou ako 70 kWh/m2 podlahovej plochy, pri bytových domoch je táto hodnota do 55 kWh/m2 vykurovanej podlahovej plochy, je charakterizovaný nasledovnými znakmi:

 • veľmi dobrá izolácia vonkajších stavebných prvkov,
 • starostlivý návrh a vyhotovenie tepelnej ochrany budovy v detailoch (predchádzanie výskytu tepelných mostov a ich redukovanie),
 • kompaktnosť budovy,
 • tesnosť vonkajších stavebných prvkov,
 • optimalizované vetranie v závislosti od skutočnej spotreby,
 • optimálne využívanie solárnych ziskov,
 • dobrá a pružná regulovateľnosť rozvodu tepla,
 • vhodná produkcia tepla na vykurovanie,
 • zladenosť funkcie jednotlivých komponentov a ich prispôsobenosť požiadavkám užívateľa.

 

Vplyv obalových konštrukcií

Tepelnoizolačné vlastnosti obalových konštrukcií budovy ovplyvňujú:

 

 • spotrebu energie na vykurovanie
 • teplotný stav vnútorného prostredia budov
 • teplotu vnútorných povrchov
 • kondenzáciu vodných pár v konštrukciách a na ich povrchoch

               

Rez obvodovou stenou:

1. Rigistabil 12,5 mm sádrovláknitá doska
2. Isocell 0,2 mm parozábranová fólia
3. Knauf Insulation 140 mm minerálna vlna
4. KVH 140 mm konštrukčné drevo
5. Rigistabil 12,5 mm sádrovláknitá doska
6. PST 100 mm zateplenie fasádnym polystyrénom

Rez vnútornou stenou:

1. Rigistabil 12,5 mm sádrovláknitá doska
2. KVH 100 mm konštrukčné drevo (rámová konštrukcia)
3. Knauf Insulation 100 mm minerálna vlna
4. Rigistabil 12,5 mm sádrovláknitá doska

Výhody typových domov

Nízka cena

Profesionálni odborníci s niekoľkoročnými skúsenosťami a využívanie najmodernejších pracovných postupov je garanciou vysokej kvality a nízkej ceny.

Nízke náklady

Najkvalitnejšie a najmodernejšie materiály sú zárukou nízkych nákladov na energie, vďaka čomu si ušetrené peniaze môžete užívať so svojimi najbližšími. Pri plne elektrifikovanej domácnosti sa suma za elektrickú energiu pohybuje medzi 70 – 100 eur za mesiac vrátane ohrevu TUV a vykurovania.

Rýchlosť výstavby

Bývajte aj Vy už do 30 pracovných dní vo Vašom vysnívanom rodinnom dome na kľúč.

Overené materiály

Záleží nám na vašom zdraví, preto pri výstavbe používame len certifikované a overené materiály.

Výstavba BEZ STAROSTÍ

BEZ STAROSTÍ – všetky náležitosti spojené s výstavbou Vášho domu zariadime s radosťou za Vás (výber lokality, stavebné povolenie, financovanie, kolaudácia, atď.)

Úpravy na mieru

Všetky Vaše predstavy vieme zrealizovať.

Novinky a aktuality
Investícia verzus špekulácia Investícia verzus špekulácia Premýšľali ste niekedy nad tým, aký je rozdiel medzi...
Aká budúcnosť čaká nehnuteľnosti? Aká budúcnosť čaká nehnuteľnosti? V súčasnej dobe ovplyvňuje kríza spojená s koronavírusom...
Budú ceny bytov v najbližšom období klesať? Budú ceny bytov v najbližšom období klesať? Celosvetová pandémia koronavírusu nás všetkých...
Na mobilný dom nie je treba stavebné povolenie. Na mobilný dom nie je treba stavebné povolenie. Pravda alebo Mýtus? V posledných...
Prenajímate byt? Prenajímate byt? Zmluva by mala byť samozrejmosťou. V dnešnej dobe je prenájom bytových...
V krátkosti o nás


Práca realitného makléra nás skutočne baví a snažíme sa ju robiť na špičkovej úrovni. Využívame video prehliadky, profesionálneho fotografa, vytvárame Home Staging, pracujem na sociálnych sieťach... všetko s jasným cieľom. Predať vašu nehnuteľnosť za čo najvyššiu cenu k vašej plnej spokojnosti.
Profesionalita je špecializácia. Je dobré vedieť, že maklér s ktorým komunikujete má naozaj zmapovaný trh, že má dostatočné skúsenosti v danej oblasti a najme dostatok ponúk na to, aby ste si našli to čo hľadáte.či sa už jedná o byt, dom, pozemok, nájom obchodných alebo kancelárskych priestorov. Preto ma každá oblasť špecializácie u nás svoju tvár. Tvár osobného makléra, ktorý rozumie tomu čo Vy práve hľadáte.

 


počítadlo.abz.cz