Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

EUROPANEL

Čo je EUROPANEL?

 

Stavebný systém EUROPANEL je technológia pre realizáciu drevostavieb rôznej veľkosti a rôzneho účelu. Jednoducho s ním postavíte nízkoenergetický aj pasívny dom a preto je táto technológia veľmi priaznivá pre Vaše budúce prevádzkové náklady. Okrem toho, výstavba prebieha veľmi rýchlo, presne a v ktoromkoľvek ročnom období.

Hľadáte stavebný systém, s ktorým zrealizujete svoje najtajnejšie sny? EUROPANEL je jedným z tradičných stavebných systémov, ktorý sa však vie prispôsobiť aj najmodernejším trendom. Bol vytvorený na pozadí americkej technológie SIPs (Structural Insulted Panels), ktorý má vo svote už 60 ročnú tradíciu. Systém EUROPANEL je zárukou kvality a precízneho zapracovania.

Základom stavebného systému EUROPANEL je konštrukčný izolovaný samonosný panel, niekedy nazývaný aj ako sendvič, ktorý sa skladá z dvoch základných časti:

PLÁŠŤ - Zaisťuje statiku panelu. Je konštruovaný z drevoštiepkových OSB dosiek, ktoré sa vyrábajú z orientovaných veľkoplošných triesok. Dosky majú vynikajúce mechanické vlastnosti a sú zároveň aj veľmi ľahké.

JADRO - Slúži predovšetkým ako izolačný prvok. Vyrába sa zo stabilizovaného samohasivého polystyrénu EPS. Okrem izolácie zaisťuje, aby OSB dosky plášťa nevybočili pri zaťažení.

 

EUROPANEL k neobmedzeným možnostiam

Neomedzujte sa iba na určité typy domov. EUROPANEL ponúka možnosti byť originálny a pri tom stále účelný. Postavíte s ním rozsiahle objekty, štandardné rodinné domy, rovnako ako menšie účelové konštrukcie. Čo tak vylepšiť záhradu malebnou chatkou?

 

Žiadajte precíznu prácu. EUROPANEL sa vyrábajú v jednotlivých rozmeroch (v šiestich hrúbkach od 65 mm do 270 mm, štyroch šírkach od 312 mm do 1250 mm a troch dĺžkach - 2500, 2800 a 3000 mm). Vďaka kvalitnému výrobnému procesu sa môžete tešiť na rovnako kvalitný výsledok - dom podľa svojich predstáv. S EUROPANELOM sa nemusíte obmedzovať. Môžete realizovať akýkoľvek stavebný zámer.

 

Existuje nespočet možností, ako bude Váš domov vyzerať. Pokiaľ nemáte o stavbe konkrétnu predstavu, oceníte bohatý katalóg projektových domov. Výhodovu je, že sa nemusíte držať ani prvotne naprojektovaných domov. Panely sa jednoducho delia a tak môžu Váš dom zdobiť najrôznejšie originálne prvky, ktoré si sami vyberiete.

 

Zatiaľ čo pri budovaní stenovej stavby nemusíte vystriedať niekoľko rôznych technológií, výhoda systému EUROPANEL spočíva v jeho jednoduchosti. Panely totiž využijte nie len na montovanie samotných stien, ale aj pri budovaní ďalších častí domu:

- základová doska,

- obvodové steny a priečky,

- stropné konštrukcie,

- strešný plášť,

- schodištia.

 

Chcete bývať v klasickom domčeku a zároveň rýchlo, ekologicky a do budúcna lacno? Drevostavba s využitím systému EUROPANEL môže byť idálnym riešením práve pre Vás!

Moderné technológie v dnešnej dobe preinášajú možnosti, ako stavať zdanlivo stenové domy, avšak omnoho jednoduchším spôsobom.

Panelová drevostavba medzi tieto spôsoby patrí. Bývanie v takej drevostavbe je veľmi komfortné a predovšetkým ľahko dostupné. Bývať môžete už za niekoľko mesiacov.

 

 Rýchle

V novom dome sa môžete prejsť už za týždeň od začatia montáže. Hrubá stavba zo sendvičových panelov totiž beží ako na páse. Pokiaľ si doprajete viacposchodový dom, netradičný projekt alebo atypické prvky, hrubú stavbu uzavriete za mesiac. Drevostavby nie sú zaťažené mokrými technológiami a preto môžete stavať v ktoromkoľvek ročnom obdoví. S tým súvisí rýchly postup pri samotnej výstavbe, pretože nemusíte čakať na vytvrdnutie niektorých častí.

 

 Ekologicky

Drevo je prírodný materiál, pri ktorého spracovaní sa nezaťažuje životné prostredie. Odpad zo stavby je ekologicky zapracovateľný, rovnako ako aj odpady z eventuálnej prestavby.

 

 Lacné

Drevostavby majú skvelú schopnosť udržať teplo. Panelová drevostavba je priamo predurčená k nízkej spotrebe energie. Takže do budúcna zaplatíte za vytápanie svojho obydlia podstatne nižšiu čiastku, ako keby ste bývali v murovanom dome. S panelovou drevostavbou však môžete ušetriť ešte skôr, než sa nasťahujete. Predstavte si, že vo svojom novom dome budete mať až o 10% viac miesta, než keby ste murovali svoj dom.

 

Ako sa stavia s EUROPANELOM

Založenie stavby:

Klasicky sa ako základová doska vyhotoví betónová platňa, ale stavba sa môže realizovať aj na platni na ktorej sú panely, uložené na základových pásoch či pätkách, alebo zemných vrtoch. Na dosku zabezpečenú hydroizoláciou, prípadne protiradónovou izoláciou sa vyznačí poloha jednotlivých stien podľa montážnej dokumentácie a môže sa začať s montážou.

Montáž hrubej stavby:

Panely sa stavajú na základové lištky, ktoré lícujú s hranou základovej dosky a spoločne s dreveným vloženým prvkom, vymedzuje polohu panelu, je prikotvený k základovej doske. Montáž panelov začne v jednom rohu stavby a pokračuje pripojovaním ďalších panelov po obvode (pre lepšiu predstavu si pozrite video).

Po dokončení obvodu prvého nadzemného podlažia sa obdobne zmontujú nosné vntútorné priečky. Celý obvod a priečky sa prepojujú vložením drevených prvkov do montážnej drážky vo venci prvého nadzemného podlažia. V prípade jednopodlažného domu sa panely ukončia roznášacím pásikom OSB, ktorého šírka odpovedá hrúbke panelu.

Na takto prevedenú stavbu sa uloží konštrukcia strechy z priehradových väzníkov.

Pri viacpodlažných stavbách sa pokračuje konštrukciou stropu.

Stropné nosníky sa zavesujú do kovových strmeňov, ktoré sú pripravené na vnútorných doskách panelov. V prípade potreby väčších rozponov sa podopierajú prievlakov z lepeného lamelového dreva, podopreného stĺpmi na rektifikačných pätkách.

Podlaha druhého nadzemného podlažia sa prevádza z OSB dosiek o hrúbke 22 mm, ktoré sú spojené na pero a drážku a cez tesniacu pásku sú vrúty prešrubované do stropných nosníkov a obvodových stien. Na takto prevedenú podlahu sa zakladá drevený vložený prvok, vymedzujúci polohu paneláže druhého nadzemného podlažia.

Podľa veľkosti domu a počtu podlaží trvá montáž hrubej stavby 4 až 20 dní.

Inštálacia a povrchy:

Hrubé stavby z EUROPANELU sú veľmi prívetivé pre nadväzujúce remeslá. Jú montované presne, steny sú hladké, rovné, zvislé a pravouhlé.

- pre osadenie okien a dverí sú pripravené presné čisté otvory,

- fasáda, väčinou riešena ako kontaktný zatepľovací systém, sa vykonáva na rovné steny,

- elektroinštalácia, vodoinštalácia, odpady, prípadne vzduchotechnika a ďalšie inštalácie sa rozvádzajú vodorovne v podlahách alebo stropoch a vo zvislom smere v sádrokartónových priečkach či predstenách. V paneloch sú naviac vodorovné a zvislé kanály pre vedenie elektroinštalácie stenou,

- interiér sa vo väčine prípadov doknčuje sádrokartónovými doskami, alternatívne môžu by použité sádrovláknité alebo cementokeramzitové dosky,

- podlahy v prízemí sa izolujú podlahovou izoláciou, väčšinou polystyrénom a na neho sa vylieva anhydritová alebo betónová doska. Podlahy druhého nadzemného podlažia sa vyhotovujú pomocou plávajúcej, teda na vrstvu zvukotesnej izolácie sa uloží roznášacou konštrukčnou doskou,

- pre zastrešenie stavieb z EUROPANELU môžeme použiť všetky dostupné krytiny na trhu, vrátane "zelených striech" - samozrejme je nutné vycházať z projektu a príslušných predpisov výrobcu zvolenej krytiny.

Dokončovacie práce

Novinky a aktuality
Investícia verzus špekulácia Investícia verzus špekulácia Premýšľali ste niekedy nad tým, aký je rozdiel medzi...
Aká budúcnosť čaká nehnuteľnosti? Aká budúcnosť čaká nehnuteľnosti? V súčasnej dobe ovplyvňuje kríza spojená s koronavírusom...
Budú ceny bytov v najbližšom období klesať? Budú ceny bytov v najbližšom období klesať? Celosvetová pandémia koronavírusu nás všetkých...
Na mobilný dom nie je treba stavebné povolenie. Na mobilný dom nie je treba stavebné povolenie. Pravda alebo Mýtus? V posledných...
Prenajímate byt? Prenajímate byt? Zmluva by mala byť samozrejmosťou. V dnešnej dobe je prenájom bytových...
V krátkosti o nás


Práca realitného makléra nás skutočne baví a snažíme sa ju robiť na špičkovej úrovni. Využívame video prehliadky, profesionálneho fotografa, vytvárame Home Staging, pracujem na sociálnych sieťach... všetko s jasným cieľom. Predať vašu nehnuteľnosť za čo najvyššiu cenu k vašej plnej spokojnosti.
Profesionalita je špecializácia. Je dobré vedieť, že maklér s ktorým komunikujete má naozaj zmapovaný trh, že má dostatočné skúsenosti v danej oblasti a najme dostatok ponúk na to, aby ste si našli to čo hľadáte.či sa už jedná o byt, dom, pozemok, nájom obchodných alebo kancelárskych priestorov. Preto ma každá oblasť špecializácie u nás svoju tvár. Tvár osobného makléra, ktorý rozumie tomu čo Vy práve hľadáte.

 


počítadlo.abz.cz